Hamsi Manager

Hamsi Manager

Hamsi Manager is a file manager which was developed for extra operations. You can perform a process to multiple files at once. You can perform multiple processes to multiple files at once or over and over again the next time. Offers you more options as possible, all the while. Aimed to create a fully customizable environment and it aims to combine with ease of use. Distributed under the GPLv3 license and is a project developed with entirely Open Source libraries.

It basically does the following:

 • Corrects the character/encoding errors in your system as well as change file encoding from one to another (UTF-8, ISO-8859-9,CP 1254 etc.)
 • Arranges everything for you to find your mp3s, files and folders easily
 • Deletes the unneeded files (based on your criteria) and folders (such as empty folders) so that your system becomes uncluttered.

Tags: 

Hamsi Manager 2.0 Screenshots

İçerik Etiketleri: 

Hamsi Manager 2.0

 • Sub Folder Music Table has been added.
 • Album Artist tag has been added.
 • Menu and button layout has redesigned.
 • My Plugins have been updated.
 • Eyed3 named module has been updated.
 • Table processes have been improved.
 • Amarok named module has been improved.
 • Performance improvements have been done.
 • Python 2.5 support has been dropped.
 • Old codes have been reviewed.
 • Module structure of project has been redesigned.
 • Codes have been reformatted according to PEP-8 (Style Guide for Python Code).
 • Fixed lots of bugs.

Tags: 

Hamsi Manager

Hamsi Manager

Hamsi Manager ekstra işlemler için geliştirilen bir dosya yöneticisidir. Genel anlamda bir işlemi birden çok dosyaya tek seferde uygulamanız için düşünülmüş bir ortam olmasının yanında, bir dosya ile ilgili bir kaç işlemi tek seferde ve sonraki zamanlarda tekrar tekrar yapmak içinde kullanabilirsiniz. Tüm bunları yaparken size olabildiğince fazla seçenek sunar. Tamamen kişiselleştirilebilir bir ortam oluşturmayı hedeflemiş ve bunu kullanım kolaylığı ile birleştirmeyi amaç edinmiştir. GPLv3 lisansı altında dağıtılan ve tamamen Açık Kaynak Kodlu kütüphaneler ile geliştirilen bir projedir.

Hamsi Manager ekstra işlemler için geliştirilen bir dosya yöneticisidir. Herhangi bir dosya yöneticisi gibi sürekli bir şekilde kullanılamaz. Sadece işiniz düştüğü zaman açarsınız, mümkün olan en kısa sürede yapmak istediklerinizi yapar ve kapatırsınız. Ayrıca kendi dosya yöneticinize entegre ederek kolaylıkla ulaşılabilir hale getirebilir ve hızınıza hız katabilirsiniz.

Genel anlamda bir işlemi birden çok dosyaya tek seferde uygulamanız için düşünülmüş bir ortam olmasının yanında, bir dosya ile ilgili bir kaç işlemi tek seferde ve sonraki zamanlarda tekrar tekrar yapmak içinde kullanabilirsiniz. Tüm bunları yaparken size olabildiğince fazla seçenek sunar. Tamamen kişiselleştirilebilir bir ortam oluşturmayı hedeflemiş ve bunu kullanım kolaylığı ile birleştirmeyi amaç edinmiştir.

Aslında her bilgisayar kullanıcısının ihtiyaç duyabileceği bir araçtır fakat buna rağmen çok küçük bir kitle tarafından kullanılacağı tahmin edilmektedir. Bu durumu değiştirmeyi pek önemsemeyen Hamsi Manager kendi kullanıcılarına çok daha fazla kolaylık sağlamak için yoluna sürekli bir şekilde devam edecektir.

Hamsi Manager sürekli yeni özellikler eklenen ve mevcut özellikleri daha fazla detaylandırılan bir proje olarak varlığını sürdürecektir. Yapılacaklar listesi bir hayli kalabalık olup sürekli yeni geliştirmeler not edilmektedir.

Hamsi Manager GPLv3 lisansı altında dağıtılan ve tamamen Açık Kaynak Kodlu kütüphaneler ile geliştirilen bir projedir. Gücünü Python ve Qt (PyQt4)`den almaktadır. Qt`ye Linux ( ayrıca *Nix, BSD..) ortamında KDE4 (PyKDE4) eşlik etmektedir. Hem PyKDE4 üzerine kurulu olup hemde PyKDE4 olmadanda Qt ile çalışmaya devam eden tek projedir. Bu özelliğinden dolayı bazı özellikleri her sitemde aynı kullanışlılığa sahip değildir. Daha iyi bir masaüstü entegrasyonu ve daha fazla kullanım kolaylığı istiyorsanız sisteminize KDE4 (PyKDE4) kurmanız gerekecektir. Fakat bu bir gereksinim değildir, sadece sizin için daha iyi bir ortam oluşturmayı sağlayan bir araç durumundadır.

Tags: 

Hamsi Manager 2.0 Ekran Görüntüleri

İçerik Etiketleri: 

Hamsi Manager 2.0

 • Alt Dizim Müzik Tablosu eklendi.
 • Albüm Sanatçısı etiketi eklendi.
 • Menü ve buton yerleşimi daha uygun hale getirildi.
 • Eklentilerim güncellendi.
 • Eyed3 modülü güncellendi.
 • Tablo kayıt işlemleri geliştirildi.
 • Amarok modülü geliştirildi.
 • Performans geliştirmeleri yapıldı.
 • Python 2.5 desteği kaldırıldı.
 • İlk sürümlerden kalan kodlar tekrar gözden geçirildi.
 • Projenin modül yapısı tekrar tasarlandı.
 • PEP-8 kodlama standartlarına daha uygun hale getirildi.
 • Ve tabiki bir çok hata giderildi.

Tags: 

Son Dört Yıl

Yaklaşık dört yıl önce hayatı daha iyi anlamaya başladım. Sonraki bir yıl için yaptığım en önemli şey, konu hakkında ulaşabildiğim her türlü bilgiyi edinip düşünmek oldu. Yaptığım hataları en ince detayına kadar inceleyip çözümler bulmak tek amacımdı. Takıntılarımdan dolayı bu o kadar kolay olmadı. Umut verici tek şey ise artık takıntılarımın farkında olmamdı, en önemlisi ise takıntılarımı hiçte düşündüğüm gibi pozitif fayda elde edebilecek şekilde kullanamayaşımı anlamamdı. Filmler izledim, bazı insanların hayatı ile ilgili bilgiler edindim. Beni en çok etkileyen söz "Sakin ol, rahatla. Biraz eğlenmeyeceksek deli olmanın anlamı ne?" oldu. Aradığım şey bu dedim. Hayatla ilgili, nasıl yaşanması gerektiğiyle ilgili onlarca fikir okudum. Herkes bişeyler demiş, herkes kendince haklı ama herkesin doğrusu başka. Neden diye düşündüm. Teker teker bakınca hepsi mantıklı geliyordu ama bütünü görmeye çalışmak bile saçma oluyordu. Ortak noktalar bulmak bile zordu. Eğlenmeye çalışmaksa kendimce en iyi fikirdi ama uygulaması en zor olan da buydu. Bu bir yılın sonunda artık hayatımı somut olarak değiştirmeye başladım. Amacım her detayı değiştirmekti fakat bu benim gibi takıntılı birisi için o kadar da kolay değildi. Bunun farkındaydım ve yavaş yavaş başladım.

İngilizce kursuna gitmek benim için olumlu bir değişim oldu. Bunun yanında Diksiyon, Drama ve Latin dansları etkinliklerinede katıldım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Drama etkinliklerinde eğlendiğim kadar ömrüm boyunca hiç bir yerde, hiç bir şekilde eğlenmedim. Latin dansları ise benim bile kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bişeydi ama katıldım ve eğlendim. İngilizce kursu ise; kaçırmak bile istemediğim bir sosyalleşme olanağı sağladı bana. Yaklaşık 2 yıl boyunca bu böyle devam ettim. Bu zaman diliminin ortalarında bir yerlerde, yunanca bir şarkı dinlerken neden dedim. Neden yunanistana gitmiyorum ki. Bir kaç saat sonra kesin kararımı verdim ve araştırmalara başladım. Zaman böyle ilerlerken yunanistan ve italya turuna tek başıma katılmaya karar verdim. Gerekli işlemlere aylar önceden başladım ve hallettim. Askerlik öncesi güzel bir tatil olur düşüncesindeydim ki mükemmel de oldu. Yine bu zaman diliminde düşünmeye, düşündüklerimi uygulamaya, yeni yeni dersler edinmeye devam ettim. Tüm bunların sonucunda hayata daha farklı bakmaya başlıyordum.

Askerlik gibi çok gereksiz ama bir o kadar da önleyici bir olayı sonunda halledip geri döneli yaklaşık 3 ay oldu. Aldığım bir kaç karar vardı ama benden kaynaklanmayan sebeplerden ötürü biraz ertelemek zorunda kaldım. Ve bir tanesini, yani iyi bir tatile çıkma planımı 2 gün sonra gerçekleştiriyorum. 16 günlük mükemmel bir Taylan (Bangkok, Pattaya, Phuket) tatili beni bekliyor. Döndükten kısa bir süre sonra diğer planlarımada kaldırğım yerden devam ediyor olacağım. Beni bile bir çok sürpriz ve heyecan bekliyor. Bu yüzden her planımı teker teker uygulamak için sabırsızlanıyorum.

Tüm bu dört yıl boyunca, kişiliğim çok değişti. Artık zaman zaman takınlı biri olmadığı söyleyebiliyorum. En azından çoğu benim kontrolüm altında artık. Bunun dışında, artık düşüncelerimi kendime saklamıyorum, içime atmıyorum. Direk söylüyorum, bu yüzden artık daha sinirli, daha anlayışsız olabiliyorum. Kötü gibi görünsede benim için daha sağlıklı olduğu konusunda profesyoneller hemfikir. Eskisine oranla daha çok güldüğümü ve daha çok eğlendiğimi düşünüyorum.

İş konusunda ise artık bende diğer insanlar gibiyim. Para kazanmaya ve daha az çalışmaya odaklandım. Daha az çalışıp daha fazla kazanmanın yollarını arıyorum patronumla birlikte. Evde geliştirdiğim açık kaynak kodlu projelerime de devam ediyorum ama düşüncelerim burada bile kendini gösteriyor. Artık işe, performansa, özelliğe, sağlanlığa odaklıyım. Eskisi gibi yapmak için yapmıyorum.

Özet olarak; Artık gerçekleştirebileceğim hayaller kuruyorum ve zamanla gerçekleştiriyorum. İmkanım olduğu sürece de bundan vazgeçmeyeceğim. Gelecek için yaşamak yerine bugünü yaşamayı ve eğlenmeyi tercih ediyorum. Her zaman yapamıyorum ama en azından amacım bu.

İçerik Etiketleri: 

Pages